CZERWCOWE ZAJĘCIA Z EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W MUZEUM TATRZAŃSKIM - Drugie życie rzeczy – napraw, przerób, użyj ponownie
11 czerwca (czwartek)
godz. 9:30 – 10:30
Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10 (zajęcia odbywają się na wystawie czasowej – poziom -1)
Prowadząca: dr Monika Pietraszko-Warchałowska
Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się, że wiele przedmiotów uznawanych za niepotrzebne może zyskać nowe, ciekawe zastosowanie. Zajęcia wprowadzają w ideę upcyklingu, czyli twórczego przetwarzania materiałów i przedmiotów w taki sposób, aby zwiększyć ich wartość użytkową lub estetyczną. Uczestnicy poznają korzyści płynące z ponownego wykorzystywania rzeczy oraz dowiedzą się, jak ograniczać ilość odpadów w codziennym życiu. Razem, z niepotrzebnych podstawek pod kwiaty, pojedynczych talerzyków i miseczek można zrobić poidełka dla pszczół. Z korzyścią dla nas i dla środowiska.
Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego
Zapisy:
tel.: 570 776 222
e-mail: tin@muzeumtatrzanskie.pl
Maksymalna liczba osób na jednych zajęciach: 20

